• BODRUM DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

BİZ KİMİZ

BODRUM DOĞA SPORLARI KÜLÜBÜ 1998’den bugüne…
Derneğimiz 1998 yılında yedi doğa sever tarafından Bodrum’da kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren Ekim’den Haziran ayına kadar her Pazar düzenli doğa yürüyüşleri ve ayda bir kamp olmak üzere yüksek dağlara zirve çıkışları gerçekleştirmiştir. Kuruluş amacına uygun olarak Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun düzenlediği eğitim programları sayesinde deneyimli dağcılar yetişmesine öncülük etmiştir.
Derneğimiz, Doğa yürüşleri dışında Dağcılık Şenliği, Bodrum Torba mevkinde ağaçlandırma çalışması, Aydın’ın Çine beldesinde kütüphane kurulumunu gerçekleştirmiştir. “Egzossuz bir Bodrum sloganıyla” düzenlediği bisiklet şenliğinde 150 adet bisiklet dağıtırak Bodrum’da bir ilke imza atmıştır.
Bodosk üyesi ve lisanslı sporcularımız, yurt içinde; Ağrı Dağı, Erciyes, Süphan, Kaçkarlar olmak üzere Yurt dışında da; Klimanjaro, Elbruz, İran Demavent gibi zirve çıkışları yanı sıra Everest Anakamp, Anapurna anakamp gibi önemli yüksek irtifa faaliyetlerinde bulunmuşlardır. Etkinliklerde görev alan öncü ve artçılarımızın, navigasyon, telsiz , ilkyardım konularında eğitimlerine önem verilmektedir. BODOSK, Tüzüğünde belirtildiği gibi, başta dağcılık olmak üzere Doğa sporları çalışmalarını sporcu disiplin anlayışı ile gerçekleştirmektedir

Facebook: BODOSK https://www.facebook.com/groups/46856401296

İnstagram: BodrumBodosk https://www.instagram.com/bodrumbodosk/

YouTube: BODOSK https://www.youtube.com/@BODOSK